Aktualności


Diamentowe i Złote Gody w Bulkowie

Data:
Kategoria: Aktualności

„Diamentowe i Złote Gody” to wyjątkowe wydarzenie, które jest symbolem wzajemnej wierności i miłości rodzinnej, dowodem wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego. Każdy Jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługują tak wspaniałe rocznice jak 60-cio, czy 50-cio lecie pożycia małżeńskiego. Właśnie taka piękna uroczystość miała miejsce 12 maja 2022 roku w Gminie Bulkowo, gdzie po dłuższej przerwie związanej z sytuacją epidemiczną w kraju swoje święto obchodziło 9 par.

Diamentowe Gody obchodzili Państwo:

  1. Alina i Emanuel Jakubowscy

Złote Gody obchodzili Państwo:

  1. Zofia i Jan Dobies
  2. Marianna i Bogdan Kolasińscy
  3. Elżbieta i Wiesław Łagodzińscy
  4. Jadwiga i Kazimierz Pielaszewscy
  5. Jadwiga i Józef Sobótka
  6. Alina i Jan Utkowscy
  7. Lidia i Ryszard Warda
  8. Janina i Marian Żbikowscy

W tej wyjątkowej uroczystości uczestniczyli również Wójt Gminy Bulkowo Gabriel Graczyk oraz Przewodniczący Rady Gminy Bulkowo Andrzej Krokowski, którzy skierowali pod adresem Jubilatów serdeczne gratulacje oraz słowa uznania i podziękowania za długoletnie pożycie małżeńskie, będące przykładem dla młodych pokoleń, życząc kolejnych pięknych wspólnych lat w zdrowiu i otoczeniu najbliższych.

W okolicznościowym wystąpieniu Kierownik USC Robert Wiśniewski podkreślił, że szczęśliwe małżeństwo jest wspólną zasługą obydwojga małżonków. Następnie  Jubilaci złożyli tradycyjne ślubowanie.

W dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny Wójt Gminy Bulkowo udekorował pary obchodzące Złote Gody medalami przyznanymi przez Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Wszystkie pary otrzymały pamiątkowe księgi oraz kwiaty.

Diamentowym i Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat spędzonych w zdrowiu i spokoju.