Aktualności


Festiwal Rabatki w Bulkowie

Data:
Kategoria: Aktualności

Festiwal Rabatki, który odbył się w dniu 28 marca 2019 roku licznie zgromadził dzieci i dorosłych przed budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej i Pracowni Orange w Bulkowie. Od 9.30 rozpoczęła się zbiórka makulatury i wymiana na sadzonki. Dzięki podjętej współpracy z Nadleśnictwem Płock otrzymaliśmy 1000 szt. drzewek, a były to: lipa, świerk, jarzębina, klon, olsza, sosna oraz pigwowiec. Oficjalnie nasz Festiwal rozpoczęła grupa Ekomasterów z klasy III pod okiem Pani Ewy Michalskiej, która zaprezentowała wyjątkowo wiosenny występ słowno-muzyczny o tematyce ekologicznej.

Kolejno nasz Gość Specjalny pracownik edukacji leśnej z Nadleśnictwa w Płocku Pani Małgorzata Włoczkowska opowiedziała wszystkim ciekawostki o lasach.
Następnie głos zabrał Wójt Gminy Bulkowo Pan Gabriel Graczyk, dziękując wszystkim za pomysł, organizację i udział w festiwalu.
Później wspólnie z Dyrektor Biblioteki Panią Natalią Maćkiewicz wręczyli podziękowania za współpracę i podarowanie sadzonek Pani Małgorzacie Włoczkowskiej. Kolejno za przygotowanie i udział w projekcie „Ekomasterzy w Bulkowie. I Ty możesz zostać ekowolontariuszem” – podziękowania dla Pani Ewy Michalskiej i klasy III ze Szkoły Podstawowej w Bulkowie.
Podziękowania i ekotorby z gadżetami dostali wyjątkowi ekowolontariusze, w składzie: Ola Golus, Karolina Borzewska, Oliwia Marciniak, Karolina Kwiatkowska, Emilia Ambroziak, Karolina Chmielewska, Aleksandra Chmielewska oraz Jakub Cichocki, którzy jako współorganizatorzy pracowali od stycznia nad festiwalem, jako uczestnicy naszego projektu „Ekomasterzy w Bulkowie…”. Kolejno podziękowania za udział w festiwalu otrzymały Seniorki z Koła Seniorów w Bulkowie, które przygotowały wiosenne kanapeczki oraz delegacje ze wszystkich szkół z terenu Gminy Bulkowo.
Po podziękowaniach przyszedł czas na ekokaraoke w wykonaniu Wolonatriuszy oraz pozostałych chętnych grup dzieci, w szczególności na pochwałę zasługują Przedszkolaki z Worowic, którzy chętnie prezentowali piosenki i tańce.
Poza wymianą makulatury, były również stoiska z eko-zadaniami, które zostały na zasadzie grywalizacji pod hasłem: „Zbierz wszystkie pieczątki i zostań ekomasterem!” Zaprosiliśmy dzieci do aktywnych działań i zabaw ekologicznych. W 3 osobowych grupach musiały odwiedzić stoiska i wykonać zadania, za które mogły otrzymać 4 pieczątki, dzięki temu mogły odebrać sadzonkę drzewa. Stoiska zostały przygotowane przez wolontariuszy Pracowni Orange i były to m. in: Zabawy i gry ekologiczne, Chińczyk zagraj z nami, Pomalowane dziecko to szczęśliwe dziecko, Posegreguj śmieci, Zbuduj z nami Ekomastera i zapozuj na zielonej ściance, stoisko z wiosennymi kanapeczkami.

W naszym festiwalu wzięło udział ponad 200 osób! Dziękujemy wszystkim nauczycielom, przedszkolakom i uczniom ze Szkół w Bulkowie, w Blichowie, w Nowych Łubkach i Nowych Krubicach oraz Punktu Przedszkolnego w Worowicach. Dzięki Waszemu zaangażowaniu udało nam się zebrać dokładnie 988 kg makulatury!

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim Gościom za przybycie, Ekomasterom z klasy III za świetny występ i Pani Ewie za serce włożone w przygotowanie dzieci!
A Wam drodzy Wolontariusze za kawał „dobrej roboty”!

Do zobaczenia za rok!

Festiwal Rabatki został zrealizowany w ramach zakończenia projektu „Ekomasterzy w Bulkowie. I Ty możesz zostać ekowolontariuszem!” przy wsparciu Fundacja Orange w ramach konkursu grantowego na rozwój i promocję wolontariatu w Pracowniach Orange, organizowanego przez Fundacja Dobra Sieć.

Migawki z Festiwalu Rabatki pod linkiem: https://youtu.be/TOukKxVEiss