Aktualności


Festyn w Bulkowie promujący szczepienia przeciwko COVID-19

Data:
Kategoria: Aktualności
W dniu 12 września odbył się Festyn w Bulkowie promujący szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, zorganizowany przez Gminę Bulkowo wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Naszej Gminy. Tego dnia odbył się także happening zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Bulkowie, podczas którego został odsłonięty mural Stanisława Lema w ramach projektu „ArtFuturo – artystyczna fuzja pokoleń w Bulkowie”. To kolejna nowa, świetna inicjatywa w gminie Bulkowo.
Bogatą gamę atrakcji przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Wśród nich znalazł się m.in.: turniej tenisa stołowego, pokaz ratownictwa medycznego, specjalnie przygotowana strefa zabaw dla dzieci. Świetną atrakcją były alkogogle oraz gra bingo. Na stoiskach KGW można było spróbować swojskiego jadła, pysznych ciast, waty cukrowej oraz popcornu, a także rozgościć się w kawiarni „Pod Chmurką”. Najmłodsi kręcili się na karuzeli, skakali na eurobungee. Jak zwykle ogromną popularnością cieszyła się pyszna grochówka.
Festyn był także doskonałą okazją, by wręczyć nagrody w rozstrzygniętych konkursach: „Czytelnik Roku 2021”, „O pióro Wójta Gminy Bulkowo” oraz w Turnieju Tenisa.
Niesamowitych wrażeń dostarczyły „Czaderki i Kruszyny” oraz „Skorp Dance Studio Płońsk”. Wystąpiły również dzieci ze szkół podstawowych Gminy Bulkowo. Swoim wokalem umilili nam czas „The Voice Orkiestra” i solistka Natalia Pęcherzewska. Wieczorem wystąpił zespół „DEJW” ze swoimi przebojami takimi, jak np. „Na zachętę”, „Dołeczki” oraz panowie z „The Brothers”, którzy porwali publiczność do tańca.
Podczas Festynu mieszkańcy mogli wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym, skorzystać z możliwości przystąpienia do programu „Czyste Powietrze”, uzyskać pomoc w ramach poradnictwa rolniczego na stoisku KRUS oraz MODR. Ponadto pracownicy ZUS oferowali pomoc przy założeniu profilu PUE ZUS oraz złożeniu wniosku Dobry Start 300+.
W godzinach od 14.00 do 19.00 w Mobilnym Punkcie Szczepień zorganizowanym przez NZOZ MEDICINES Kazimierz Przepiórski wszyscy chętni mogli zaszczepić się przeciwko Covid-19. Przy tym udzielane były porady pielęgniarskie wraz z pomiarem ciśnienia tętniczego. Na osoby zaszczepione w naszym punkcie czekały specjalne upominki.
Za zaangażowanie i pomoc przy organizacji naszego Festynu serdecznie dziękuję KGW z Bulkowa, Nadułek, Włók i Worowic, a także druhom OSP oraz patrolom z Posterunku Policji z Bodzanowa za zabezpieczanie naszej imprezy pod względem bezpieczeństwa.
Jesteśmy bardzo zadowoleni, że w tak licznym gronie naszych mieszkańców, ale również tłumnie przybyłych gości mogliśmy razem miło spędzić niedzielne popołudnie.