Aktualności


Finał Gminnego Konkursu Matematycznego organizowanego przez SP w Blichowie ,,Mistrz Escape Room”

Data:
Kategoria: Aktualności
W ostatni czwartek kwietnia 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Armii Krajowej w Blichowie odbył się Finał Gminnego Konkursu Matematycznego ,,Mistrz Escape Room” organizowanego przez w/w szkołę. Realizacja projektu możliwa była dzięki wsparciu finansowemu fundacji mBank, która udzieliła dotacji na zorganizowanie konkursu. Udział w tym wydarzeniu wzięli uczniowie klas 5-8 ze szkół Gminy Bulkowo: Szkoła Podstawowa w Nowych Łubkach, Szkoła Podstawowa w Bulkowie oraz Szkoła Podstawowa w Blichowie.

Pierwszym etapem konkursu było wyłonienie przez nauczycieli po dwóch uczniów z każdej klasy, szczególnie wyróżniających się wiedzą matematyczną. Finał odbył się w Szkole Podstawowej w Blichowie. Uczniowie z każdej kategorii wiekowej rywalizowali między sobą. Ich zadaniem było wyjście w jak najkrótszym czasie z wirtualnego pokoju zagadek. Aby tego dokonać musieli rozwiązać różne zadania w oparciu o wiedzę matematyczną oraz zdobyć szyfr otwierający drzwi. 

W ramach konkursu udało się wyłonić Mistrzów ucieczki z Matematycznego Escape Room. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria wiekowa: Klasy V

Mistrz Escape Room – Justyna Nagórka uczennica Szkoły Podstawowej w Blichowie

Kategoria wiekowa: Klasy VI

Mistrz Escape Room: Alicja Adamczak uczennica Szkoły Podstawowej w Blichowie

Kategoria wiekowa: Klasy VII

Mistrz Escape Room: Kacper Krokowski uczeń Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach

Kategoria wiekowa: Klasy VIII

Mistrz Escspe Room: Szymon Woźniak uczeń Szkoły Podstawowej w Blichowie

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom konkursu ,,Mistrz Escape Room” i życzymy dalszych sukcesów

.