Aktualności


Gminne Obchody Dnia Świętego Floriana

Data:
Kategoria: Aktualności
W ubiegłą sobotę odbyły się Gminne Obchody Dnia Świętego Floriana. Bardzo cieszymy się, że po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, mogliśmy ponownie spotkać się podczas tego pięknego święta. Współorganizatorami wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Nowych Łubkach, Osp Nowe Łubki, Zjednoczeni Bulkowo oraz Rozwój NOWE ŁUBKI. Obchody zainaugurowano Mszą Świętą polową w intencji wszystkich strażaków i ich rodzin, którą odprawił Proboszcz Parafii Trójcy Świętej w Bulkowie, Kapelan Gminny Ks. Slawomir Trzaska. Naszą uroczystość uświetnili swoją obecnością: Sylwester Ziemkiewicz Starosta Płocki, Komendant Miejski PSP w Płocku st. bryg. Adam Dobrosielski, Zastępca Dyrektora Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Warszawie Tomasz Skorupski, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Płocku Marek Sankiewicz, Radni Powiatu Płockiego: Piotr Skorupski i Bogdan Matczak, Przewodniczący Rady Gminy Bulkowo Andrzej Krokowski wraz z radnymi.
Okolicznościowy list przesłał Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik oraz Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Płocku Hilary Januszczyk. Obchody Święta Strażaków stały się świetną okazją, by oficjalnie dokonać otwarcia obiektu sportowego zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej w Nowych Łubkach wraz z poświęceniem boiska z rąk Proboszcza Parafii Św. Anny w Blichowie Ks. Kan. Włodzimierz Dzieńkowski. Nasza Gmina pozyskała 89 tys. 758 zł na realizację zadania pn. ,,Oświetlenie boiska wielofunkcyjnego wraz z budową siłowni plenerowej na działce o nr ewid. 232/4 w m. Nowe Łubki”, które jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego w ramach ,,Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021”. Na realizację przedmiotowego zadania Gmina Bulkowo otrzymała także dotację z Powiatu Płockiego w kwocie 20 tys. zł z przeznaczeniem na dofinansowanie wykonania instalacji oświetlania boiska. Wkład własny Gminy Bulkowo to 44 tys. 361 zł. Podczas wydarzenia dokonano także oficjalnego otwarcia altanki plenerowej Klubu „Rozwój” Nowe Łubki. W ramach realizacji projektu pn. „Spotkania w altanie – utworzenie plenerowego miejsca integracji społecznej w Nowych Łubkach” Klub Sportowy „Rozwój” Nowe Łubki otrzymał wsparcie finansowe w kwocie 10 tys. zł w ramach programu Fundacji ORLEN „Moje miejsce na Ziemi” na budowę altany. Gmina Bulkowo dołożyła kolejne 3 tys. zł, aby dokończyć z sukcesem inwestycję.
Serdecznie dziękujemy współgospodarzom oraz wszystkim osobom uczestniczącym w przygotowaniach do imprezy za zaangażowanie i profesjonalizm przy organizacji naszego wydarzenia. Jesteśmy również wdzięczni za przyrządzenie pysznej grochówki, która tradycyjnie cieszyła się ogromnym powodzeniem. Dziękujemy wszystkim za miło spędzony czas i… do zobaczenia za rok!