Aktualności


Niepodległa do hymnu

Data:
Kategoria: Aktualności

W 2022 roku przypada 104. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, w związku z tym Biuro Programu „Niepodległa” po raz kolejny zaprasza do udziału w akcji „Niepodległa do hymnu”. Dla uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, zachęcam do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, 11 listopada o godzinie 12.00.

W ramach zapoczątkowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” w 2018 roku akcji „Niepodległa do hymnu” Polacy śpiewają hymn Polski w Narodowe Święto Niepodległości. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w wydarzeniach oficjalnych wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach. Zainteresowanie wspólnym śpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego przez lata nie słabnie – w zeszłym roku wybrzmiał on również w ponad 1000 miejsc.

Świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości poprzez zbiorowe wykonanie hymnu państwowego jest wyjątkową okazją do zjednoczenia się nas Polaków wokół fundamentalnych wartości patriotycznych. Hymn zostanie wykonany 11 listopada podczas oficjalnych uroczystości państwowych i samorządowych oraz spotkań lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka Dąbrowskiego wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Dzięki transmisjom w mediach, każdy bez wychodzenia z domu może włączyć się we wspólne śpiewanie.

Zachęcam również do zamieszczania informacji o podejmowanych działaniach na stronie www.niepodlegla.gov.pl, gdzie działa wyszukiwarka lokalizacji, zawierająca szczegóły dotyczące miejsc, w których odbywać się będzie wspólne śpiewanie hymnu.

Plakat pt. " W samo południe zaśpiewamy hymn"