Aktualności


Sukces Gminy Bulkowo w Rankingu Samorządów Rzeczpospolitej 2023!

Data:
Kategoria: Aktualności

Ranking Samorządów „Rzeczpospolitej” uznawany jest za jeden z najbardziej wiarygodnych w Polsce. Od 19 lat redakcja „Rzeczpospolitej” ocenia dokonania lokalnych władz w Polsce, wyłania i pokazuje te samorządy, które najlepiej dbają o swój zrównoważony rozwój.

Ranking weryfikuje skuteczność działań władz samorządowych w kształtowaniu rozwoju lokalnego w kategoriach: trwałość ekonomiczna, trwałość środowiskowa, trwałość społeczna oraz jakość zarządzania.

W tym roku nasza gmina znalazła się na

6. miejscu wśród gmin wiejskich z powiatu płockiego i na

770. miejscu spośród wszystkich 1513 gmin wiejskich ujętych w zestawieniu.

Pozycja 770. to skok w rankingu aż o  623  pozycje w porównaniu do roku 2022.

Gmina Bulkowo, pomimo najniższych dochodów własnych, dokonała największego progresu w porównaniu do ubiegłego roku w powiecie płockim.

Oznacza to, że rozwijamy się bardzo, bardzo dynamicznie!!!

Cieszy fakt, że praca naszego samorządu, w tym przede wszystkim radnych, kadry zarządzającej wszystkich jednostek i szczebli, wszystkich pracowników gminy, a także wszystkich osób zaangażowanych w sprawy gminne, została doceniona przez ogólnopolski dziennik, jakim jest „Rzeczpospolita”.

To dla Bulkowa olbrzymie wyróżnienie!

Ranking pokazuje codzienność polskich samorządów i problemy, z którymi przychodzi nam się mierzyć. Umożliwia samorządom pokazanie tego, czym mogą się pochwalić, co udało się osiągnąć w zakresie poprawy jakości infrastruktury czy komfortu życia mieszkańców, ochrony zdrowia, dbałości o wykształcenie, rozwój kulturalny i sportowy.

Przy niewielkim budżecie naszej gminy jest to ogromne wyzwanie, a ranking Rzeczpospolitej pokazuje, że Bulkowo doskonale sobie z nim radzi, pozyskując ogromne środki zewnętrzne.

Piszą o nas:

https://infoplocktv.pl/…/gminy-powiatu-plockiego-w…/

Pełne zestawienie dostępne jest na stronie: https://rankingsamorzadow.rp.pl/

Sukces Gminy Bulkowo