Aktualności


W Bulkowie #jestnaswiecej: weź udział w happeningu!

Data:
Kategoria: Aktualności

Już 13 grudnia od godz. 10:00 mieszkańcy Bulkowa będą mogli wziąć udział w wyjątkowym happeningu, który odbędzie się pod hasłem #jestnaswiecej. Zorganizuje go Pracownia Orange, która została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie na najciekawszą inicjatywę promującą walkę z hejtem w sieci. Hejterzy w Internecie są bardzo głośni, ale wcale nie jest ich najwięcej.

Do wyzwania rzuconego przez Fundację Orange przystąpiły Pracownie z całej Polski. Ich zadaniem było opracowanie pomysłu na lokalną akcję lub happening zwracający uwagę na walkę z hejtem i z wykorzystaniem symbolu akcji – wielkiej pomarańczowej sznurówki. W efekcie wyróżniono 13 placówek, które przy wsparciu Fundacji Orange zorganizują w swoich miejscowościach zaplanowane wydarzenia. W Bulkowie trwają przygotowania do wydarzenia, które odbędzie się w Szkole Podstawowej. Wspólnie z klasą VB – lokalnymi ambasadorami akcji zostaną przygotowane krótkie scenki, prezentacja, interaktywny quiz o hejcie, ścianka oraz żywy napis. Na zakończenie uczniowie  niosąc sznurówkę, będą informować o idei akcji  „Bulkowo hejtowi mówi noł”  to ważna inicjatywa, na którą serdecznie zapraszamy  – mówi Natalia Maćkiewicz, liderka  Pracowni Orange w Bulkowie.

Przeciwko hejtowi w sieci

Pracownie Orange to program społeczny Fundacji Orange, w ramach którego zakładane są multimedialne świetlice w małych miastach i wsiach. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań. Powstało ich aż 100 w całej Polsce, każda wyposażona w sprzęt i regularnie wspierana warsztatami i innymi działaniami edukacyjnymi.

– W akcji #jestnaswiecej chcemy pokazać, że Internet może być przyjaznym miejscem dla wszystkich użytkowników – zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego uczymy, jak radzić sobie z hejtem w sieci i jak reagować na to zjawisko, by powstrzymać jego rozprzestrzenianie się – mówi Ewa Krupa, prezes Fundacji Orange. – Zależy nam na integracji lokalnych społeczności, stąd cieszą nas zaangażowanie i kreatywność, z jaką Pracownie przystąpiły do naszego wyzwania. Pojawiło się mnóstwo ciekawych pomysłów, które w będziemy wspólne realizować – podsumowuje.